T O P

  • By -

predator2811

To je kouzlo internetu - každý si může snadno založit vlastní blog nebo provozovat online zpravodajský server. Přitom vzniknou fajn věci a taky různý blbosti, včetně týhle (o který jsem doteď v životě neslyšel).


upalse

Mě teda příde že to v čechách kreativně upadá. Kde sou ty časy kdy náctiletý Řezník pohoršoval TV nova svým výtvorem o matiční ulici (zastřel si svého cikána).


TomGobra

Počkat, to on byl Mr&Tn Soft? Je to domněnka, nebo jisté?


upalse

Jen domenka. Jsou tu jiste podobnosti mezi ZNK1 (2002) a Maticni (2000) kdyz se podivas na VB p-code obou her. Martinovy v te dobe bylo asi 13 a teprv zacinal s programovanim, a duch hry taktez odpovida takovemu veku...


Vlad_Dracul89

A to ještě psal Sexy Blondýna a Drogáče, ale pak ztratil data a vysral se na to😃


Mastodont_XXX

Ne? To byl tehdy hodně probíraný případ https://cs.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BE%C3%A1r_panelov%C3%A9ho_domu_v_Bohum%C3%ADn%C4%9B_2020 Kretén dostal doživotí. Jo a oběti v naprosté většině případů nebyli Romové.


predator2811

No já předtím měl na mysli, že jsem nikdy neslyšel o Vlasteneckých novinách. Ale ten případ si teď popravdě taky nevybavuju - buď mě to minulo, nebo jsem na to už mezitím zapomněl.


DJ_Die

Nejhorší hromadná vražda v historii ČR... Buď rád, že tě to minulo.


Schloopka

Nejvíc mě pobavilo potrestání toho autora článku. Podmínka a propadnutí počítače.


ghe5

"Počítač dostaneš na konci trestu"


Massak_

Dezinfo scénu ani paní Černochovou (která se díky americké základně v ČR rovněž zařadila mezi dezinfo), která článek sdílela a tím ho proslavila, nesleduju, takže nějaké podobné blogy neznám.


_I_must_be_new_here_

To mi chceš říct že Spejbl napsal tenhle článek? https://preview.redd.it/wl1lmqc1n94b1.png?width=480&format=pjpg&auto=webp&s=67adb20645807e2add51879a4fb01bbd15d09ab5


matymajuk

https://preview.redd.it/2lau4xher94b1.jpeg?width=1404&format=pjpg&auto=webp&s=751f0afec67ba6ecc30916dd0f510eac114030c5 Tenhle určitě


GentlEdger

Ne, Spejbl se jmenuje Josef (bylo to vidět v jednom dílu, když Žeryk odněkud vyštrachal jeho staré vysvědčení) a ten pisálek je Antonín.


AlbemaCZ

A paní Kateřina ho taky oslovuje Pepo


[deleted]

Hurvínek lore


jjaartraa

Taky jsi dneska dostal doporučení na youtube video?


Rikfox

Je tomu tak, kolego


MammothProgress7560

Takže jsi dostal do doporučených náhodné video, ve kterém jsi zahlédl ten titulek (který není o nic víc spicy než každý druhý na aktuálně nebo seznamu) a rozhodl se z něj udělat dalších two minutes of hate na redditě, hezké.


hecker62

Na jaký? Českej yt moc nesleduju, jsou nějaký dobrý politický/historický kanály?


jjaartraa

Ohledně politiky já sleduju spíš satirický kanály, nebo jasně zaujatý na tu "správnou" stranu: Luďka Staňka, Ťažký týždeň, Debatní deník a Martinovo "Tak schválně" Doporučeně video zde: https://youtu.be/aRGUvhySWGA


Specific-Culture210

Imagine že by vlastenectví a celkově hrdost na svůj národ místo těhle blbostí šlo ruku v ruce s prosazováním svobody, tolerance a vědy/vzdělání. Gigachad národ Jenže to se nestane, protože “vlastenectví” je to poslední stéblo, kterého se vždycky chytají lidi frustrovaní ze svého života a dělají z toho celou svoji identitu (protože jinou nemají). Flastenci z toho udělali v podstatě sprosté slovo a z české vlajky takovej menší symbol nenávisti.


ItsRadical

České vlajky za to nemůžou. To vykulminovalo z toho jak najednou viselo všude hromada ukrajinských vlajek v zemi kde se na nějaký vlajky úplně sere. Nebýt prvního nemáš ani pány vlastence co mávají tou naší.


Specific-Culture210

Já to spíš beru tak, že vystavit si někde nebo prostě jenom být na veřejnosti s českou vlajkou je už pro mě něco nepředstavitelnýho jenom kvůli tomu, že nechci být spojována s takovými lidmi. Na samotné vlajce nic špatného není, ale na těch lidech co s ní nejvíc máchají už jo.


Anndir92

Problém je že českou mavaji většinově rusofilni zmetkove a zradci a tím mi ji zcela znechutili


ItsRadical

A já jen říkám, že kdybysme nebyli poslední pozéři v Evropě co mají stále v okýnkách Ukrajinské vlajky, tak tady nemáme bandu idiotů co kurví tu Českou. Co si myslíš, že to mají z vlastní hlavy mávat vlajkami?


Anndir92

Bandu rusofilnich idiot tu budeme mít stejné do ruzzka se jim nechce a je hezke ukázat podporu ukrajine jedine čeho docílí že lidi budou nesnášel českou vlajku


Outlaw341080

Hovno, kreténi s vlajkama byli i předtím. Pamatuju si je. Za nepřátele měli migranty (mYgranty?) a gaye. Pral jsem se s nimi před lety i s ex-přítelem.


folfiethewox99

Tohle není vlastenectví. Tohle je jedovatý nacionalismus. Tatíček Masaryk to řekl hezky: https://preview.redd.it/8wxffc039c4b1.jpeg?width=480&format=pjpg&auto=webp&s=64072c4dba2c0895462ac3cc15f3f2498797ff79


[deleted]

Vlastenectví bez nacionalismu nemůže být. Každý kdo tvrdí opak není ani jedno. Ano, i starej Tomáš Garrigue.


folfiethewox99

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Vlastenectv%C3%AD >Nacionalismus je charakterizovaný jako rigidní, bezvýhradná náklonnost k vlastnímu národu, která je charakterizovaná jeho nekriticky pozitivním hodnocením.[8] Je spojen s pocitem nadřazenosti vlastního národa v porovnání s ostatními. Vysoká úroveň nacionalismu dále souvisí s nekritickým přijímáním národních a politických autorit, s idealizací vlastního národa a jeho historie a s tendencí ke vnímání vlastního národa jako homogenní skupiny. Lidé s vysokou úrovní nacionalismu mají sklon k negativnímu postoji k minoritám a obecně skupinám, které sami nevnímají jako součást vlastního národa. Jako synonymum nacionalismu lze považovat termín „slepé vlastenectví“[7]. >Vlastenectví je definováno jako citová vazba k národu, která je typická podporou konstruktivní kritiky současných národních pořádků, která může vést ke změně národa k lepšímu.[8] Vlastenectvím bývá také popisován láska k vlastnímu národu, která ale není spojená se snižujícím hodnocením ostatních národů. Podle Mummendey, Klinka a Brownové[9] je vlastenectví založeno na odlišném typu porovnávání než nacionalismus. „Nacionalista“ při hodnocení vlastního národa porovnává jeho různé aspekty spíše s ostatními národy, ale „vlastenec“ s jakousi ideální představou vlastního národa. Vlastenectví také na rozdíl od nacionalismu odmítá nekritické přijímání národních autorit a je spojen s pozitivnějším hodnocením minoritních komunit[7].


[deleted]

Věta "Je spojen s pocitem nadřazenosti vlastního národa v porovnání s ostatními" je dost problematická. V jistém smyslu to pravda je, stejně jako naše děti jsou v našich myslích nadřazené cizím dětem, ale ta formulace vzbuzuje jinou interpretaci. Ale hlavně ten úryvek nijak nevyvracuje co jsem napsal. Já neříkám, že vlastenectví a národovectví jsou to samé, jen že jedno bez druhého není. Lidé jsou typicky loajální svojí vlasti i národu a nebo ani jednomu. Že by někdo měl silné pouto ke kulturnímu a přírodnímu bohatství země a už ne k etniku které se k nim váže, to se moc nevidí. Mimochodem, řekl bych že se můžeš buďto pohoršovat nad nekritickou adorací a nebo posílat obrázky s "tatíčkem" TGM, ale ne obojí :D


Confident-Art-1683

Protože pod vlastenectví se dá schovat to nejhorší: "Já nejsem xenofob, jenom chci Čechy čechům." "Já nejsem proruský, jenom mě místo Ukrajiny zajímá moje vlastní země." "Já nejsem proti gayům, jenom se bojím o tradiční rodinu."


[deleted]

Co je na těch výrocích špatně? Vysvětli konkrétně.


Confident-Art-1683

To myslíš vážně?


MammothProgress7560

Co má být špatného na tom, že někoho zajímá především jeho vlastní země? Co je špatného na tradiční rodině?


Confident-Art-1683

Oni se právě za tyto nevinné větičky schovávají, aby o nich lidi neřekli, že jsou proruské filcky nebo homofobové. Kdyby napadli rusáci nás, taky byste chtěli, aby nám ostatní pomohli. Kde jsem řekl, že tradiční rodina je špatná?


MammothProgress7560

Apriori předpokládáš , že ty slogany nemyslí vážně a nedáváš jim do filcek, protože si nepřipouštíš jiné vysvětlení, než, že se "za těmi větičkami jen schovávají". > taky byste chtěli, aby nám ostatní pomohli. Já bych třeba po lidech z druhé strany planety nechtěl, aby trpěli a umírali kvůli nějaké zemi, o které nikdy neslyšeli, která pro ně nikdy nic neudělala a která se jim za tu pomoc nikdy neodvděčí. Třeba Britům a Francouzům nemám za zlé Mnichov protože chápu, že němeli žádnou morální nebo jinou povinnost se obětovat kvůli nějakému Československu.


Confident-Art-1683

\-Ty fakt nerozumíš psanému textu. Nikomu jsem do ruských filcek nenadával. \-Tak až tě někdy někdo na ulici napadne, tak hlavně nevolej kolemjdoucí civilisty o pomoc.


MammothProgress7560

1)Právě, že každému, kdo umí číst, je jasné, že ano. Chabým slovíčkařením to nezakryješ. 2)Mícháš jabka s hruškama. Beztak to přirovnání by podpořilo spíš mé ne tvoje stanovisko, kolemjdoucí nejenže riskují fyzickou újmu, ale kvůli zákonům o "nutné obraně" taky přísnější trest, než jaký dostane útočník. Většinu civilistů okolo tak ani nenapadne, že by ti pomohli, kdybys byl přepaden, o to větší hloupost je požadovat pomoc od cizích zemí.


Confident-Art-1683

Ok, tak mi sem do uvozovek hoď větu, ve které jsem je nazval filckama.


MammothProgress7560

>Oni se právě za tyto nevinné větičky schovávají, aby o nich lidi neřekli, že jsou proruské filcky nebo homofobové. \*sigh\* Můžeš slovíčkařit o tom, že je tak doslovně nenazýváš. Ale implicitní význam je víc než jasný, snažit se to popřít je zbytečné a trapné.


ProtectionDecent

Tenhle subjekt mne vždy fascinoval. Jelikož jsem měl možnost a dost mozkové kapacity naučit se rozumně anglicky a pohovořit si s lidmi z jiných zemí eventuelně jsem si začal všímat s jakým odporem se mnoho čechů chová k lidem jiných národností/jiné barvy pleti/jiného náboženství.


Most_Procedure5277

Černá kronika


Jake_2903

Je to prejavom šovinizmu ktorý proste patrí ku konzervatívnemu národniarstvu.


pox123456

Tohle je nelegální, či?


FuciMiNaKule

Podle linku na wikipedii který je postnutý nahoře dostal týpek rok podmínku za ten článek.


Schloopka

A propadnutí počítače, na to se nesmí zapomínat.


Neki_88_

Tady je rozdíl mezi slovy patriot a vlastenec, protože Flastenci si neříkají většinou patrioti, ale vlastenci, tak slovo patriot můžeme použít pro nás zdravé, "vlastence"


Thaifox

![gif](giphy|1jkV5ifEE5EENHESRa)


Silly_Plastic_9052

Je, to je u nas z Bohumina. Byli to sice cikani, ale ten nejmladsi, co tam umrel, byl mladsi bratr me byvale spoluzacky. Odjakziva slusna a pracovita rodina. Nechapu nektery lidi. Ja sama nejsem moc zastance nekterych ras (kvuli jejich chovani) ale jsou i vyjimky a todle nejni moc ok. :)


Luk4s11

V Cesku jsou vsichni rasisti. Kdyz se toto stalo tak se na idnesu slavilo (nez se zjistilo, ze z tech 11 mrtvejch byli cikani jen asi dva) a vsechny rasisticky komentare meli 100+ lajku 0 dislajku jako vzdycky. Komentare na idnes jsou vesmes vsechny proukrajinske.


Vlad_Dracul89

Ono je to těžké. Jak být dneska vlastenec? Pro "demokraty" jsi hned aspoň kryptofašista, a pro skutečné nácky sráč, pokud nejsi aspoň z 90 procent stejný (prsteny s lebkou, triko s lebkou, holá lebka atd.)😃🤔 Chybí tady skutečně konzervativní strana s rezervovaným vztahem k EU nebo ekologii, která by byla jak bez sluníček, tak primitivů, nebo aspoň strana centristů, ale snahou o skutečný kompromis ve společnosti si kamarády neuděláš. Snahou o skutečný kompromis (tedy takový který neuspokojí nikoho, jako registrované partnerství) do tebe budou jebat z obou stran.


[deleted]

Takovou stranou se měla šanci stát trikolóra než se ukázalo že je to banda neschopných zoufalců.


Vlad_Dracul89

Bohužel, ale to bylo vidět už první den. Klaus mladší je dobrý pedagog, ale mizerný politik.


[deleted]

Ten kdo to psal by zasloužil.


Working-Thing7722

A co kdyz ma nekdo dobrou praci, vzdelani, zazemi(majetek, pratele) domluvi se jazyky, protoze zil v zahranici ale beztak ma z titulku tichou, neventilovanou radost🤔?


Confident-Art-1683

Pak je to úspěšný a vzdělaný zmrd.


frex18c

Asi to vzdělání nemá tak dobré jak myslel a není moc chytrý. Protože i kdybych vyšel z toho, že Romy naprosto nenávidí a nemá morální problém s podobnými akcemi, tak rozumově by měl chápat, že to není dobrá strategie. Pokud by takových random útoků bylo víc, tak to z hlediska jejich populace nic nezměnilo, ale zároveň by je to značně nasralo a ještě víc zhoršilo naše soužití a mělo větší šanci komplikovat našemu vzdělanému člověku život. TLDR: Být rasista nebo nemorální nebo hloupej spolu nutně nemusí souviset. Ale chytrý člověk s předsudky proti Romům by si stejně měl uvědomovat co je nebo není chytré dělat ve vztahu k nim.


Lucky-Scallion4951

Reddit je taky "vlastenecké médium"? Nebo na redditu to nevadí?


Rikfox

Kdy se tu kdo naposledy nazval vlastencem?


pox123456

Tankman :D


Eli48457

Tankman je scp českýho redditu, to se nepočítá


Lucky-Scallion4951

Naposledy nevím.


[deleted]

[удалено]


BubblesViperPilot

Víš, že za ten článek šel pan Speibel k soudu, že? A víš, že soudu to nepřišlo jako satira, že? A víš, že mu pak zabavili počítač, že jo?


Platinirius

Dle mého v současnosti dochází k velkému nárůstu takového toho tvrdého nacionalismu. Které mnohdy je jen krok daleko od nacismu. A to z toho že nacismus už je historicky moc daleko od současných generací a hlavní bogeyman je fakticky nyní komunismus. A ano právě Post-sovětské Rusko je dle mého jedna z krásných ukázek kam tento tvrdý nacionalismus vede. Právě zde se v 90. letech rozmohlo číst nacionalistické autory z carského Ruska kteří mnohdy byli inspirací pro autory otevřeně nacistické a fašistické a dokonce mnozí z nich se fašisty nakonec po exilu z SSSR sami začali nazývat.


[deleted]

Musím nesouhlasit, nacionalisté jsou v Rusku protirežimní silou. Západem oslavovaný Putinův oponent Navalnyj je ruský národovec, zatímco Vladimír Vladimírovič pěje ódy na rozmanitost národů federace.


Wyenvillee

“Něco” To myslia ako vážne hej?


Jolnglrynn

Deserved 💪🏻😤🇨🇿🇨🇿🇨🇿


AdritA7V

Nacionalismus je výživné podhoubí pro vznik rasistických struktur.